Zdrowy pobyt – Kamień Pomorski

06. Kwiecień 2017 Bez kategorii 1

Nie ma jak na wakacje wybrać się w piękne okoliczności nadmorskiej przyrody. Z pewnością znajdziecie je w Juracie. Oprócz tego ta miejscowość zachwyci Was swoją nowoczesnością. Jednak dzisiaj chcemy zaprosić Was do nieco mniejszej miejscowości także zlokalizowanej nad Bałtykiem.

Kamień Pomorski jest miastem w województwie zachodniopomorskim. Jest to uzdrowisko, położone na Pobrzeżu Szczecińskim, zamieszkiwane przez ponad 9 tysięcy mieszkańców. W mieście jest usytuowany port morski z basenem rybacko-żeglarskim. Prawa miejskie uzyskało w 1274 roku. Kamień Pomorski leży pomiędzy dwoma zatokami: Karpinką i Promną. Karpinka leży od północy, natomiast Promna od zachodu.

Udokumentowane zostało, że na terenie uzdrowiska występują naturalne surowce lecznicze, takie jak wody lecznicze i złoża torfu (borowiny). Dzięki temu, osoby tam przebywające mają możliwość leczenia z następujących schorzeń: choroby kardiologiczne, reumatyczne, dolnych dróg oddechowych, ortopedyczno-urazowe, neurologiczne, dziecięce i nadciśnienie. W miejscowości mieści się kilka zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.

W Kamieniu Pomorskim znajdują się liczne zabytki. Niektóre z nich to: konkatedra świętego Jana Chrzciciela, która obecnie pełni funkcję kościoła parafialnego i konkatedry archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, ratusz, gmach sądu, Wieża Piastowska, czy też kościół świętego Mikołaja. Istnieje też kilka pomników i miejsc pamięci narodowej. Są to: Pomnik Zwycięstwa, Pomnik Rybaka, Obelisk Ewalda von Kleista czy też Pomnik Stanisława Staszica.

Zaplecze noclegowe w Kamieniu Pomorskim jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów. Znaleźć tu można liczne hotele i pensjonaty. Każdy turysta może wybrać tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.


1 thought on “Zdrowy pobyt – Kamień Pomorski”

  • 1
    Martha on 9 kwietnia 2017 Odpowiedz

    W Kamieniu Pomorskim można odpocząć i zregenerować siły, więc polecam tam nocleg każdemu, nie tylko osobom cierpiącym na jakieś schorzenia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>