Letniskowy urok Helu

29. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Najstarszym miastem w powiecie puckim jest Hel. Położony jest w jednej z najbardziej malowniczych i ciekawych części Polski. Sami mieszkańcy mówią, że jest to miejsce gdzie zaczyna się Polska i jest w tym dużo racji. Oblany z trzech stron wodami Bałtyku, takie właśnie sprawia wrażenie. Od czasu kiedy przestał być zamkniętym miastem wojskowym, systematycznie rozwija się tutaj turystyka. Powstają coraz bardziej atrakcyjne noclegi, punkty gastronomiczne i rozrywkowe miejsca. Baza noclegowa (Hel-informacje) jest w stanie przyjąć jednorazowo więcej turystów niż wynosi liczba stałych mieszkańców miasta. Dzięki powstaniu portu rybackiego rozwinęło się rybołówstwo, które stanowi ważną gałąź gospodarki. Jak na nadmorską miejscowość przystało, Hel może pochwalić się ciekawą latarnią morską – 197 schodów prowadzi na sam jej szczyt. Z góry rozpościerają się fantastyczne widoki na całą Mierzeję Helską i na zatokę Gdańską. Otoczona jest wspaniałym lasem i stanowi obowiązkowy punkt każdej wycieczki i dla każdego letnika.

W Muzeum Rybołówstwa zgromadzono wiele eksponatów opowiadających ciekawą historię rybackiego fachu. Można tutaj poznać tradycje i dzieje całego Bałtyku, a także zawiłą historię Helu. Plac muzealny pełen jest starych łodzi, kutrów i rybackich sieci. Koniecznie trzeba odwiedzić Fokarium. Sympatyczne szare foczki można oglądać przez specjalne szyby. Znajduje się ono nad samym brzegiem Zatoki Gdańskiej. Wzdłuż pięknej, piaszczystej plaży powstała promenada – ulubione miejsce turystów na spacery. Do późnych godzin letnicy spacerują, jeżdżą na rowerach, rolkach albo biegają. Wspaniałe otoczenie iglastymi lasami sprawia, że w powietrzu unosi się zapach żywicy. Promenada i okolice plaży, szczególnie klimatycznie wyglądają o zachodzie słońca. Takie obcowanie ze światem przyrody pobudza do refleksji. Na gości wypoczywających na czeka wiele niespodzianek. Miłośnicy historii mogą zwiedzić pozostałości po militarnych umocnieniach. Również dzieci na pewno nie będą się nudzić. Pociechy mogą nauczyć się pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów albo wyruszyć w rejs po morzu statkiem wycieczkowym. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski. W takich miejscach stres i zmęczenie błyskawicznie znikają, ustępując miejsca odprężeniu i szczęściu. Tylko natura jest w stanie dać nam takie ukojenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>