Jeziora w Sorkwitach – kajakowe eskapady

31. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Sorkwity to malownicza miejscowość położona w województwie warmińsko-mazurskim. To gmina mazurska w powiecie mrągowskim. Leży około 12 km od Mrągowa (więcej), bardzo popularnej miejscowości turystycznej w regionie mazurskim. W Sorkwitach jest wiele atrakcji turystycznych. Miejscowość nie jest duża, jednak bardzo piękna i posiada wiele miejsc, w których można komfortowo odpocząć i zapomnieć o miejskim zgiełku. Warto zabrać ze sobą najbliższych i zarezerwować pokoje (noclegi Sorkwity). Jednym z największych atutów jest położenie w bliskiej odległości dwóch jezior: Lampackiego i Gielądzkiego. Należą one do Pojezierza Mrągowskiego.

Jezioro Gielądzkie jest największym Jeziorem na Pojezierzu Mrągowskim. Jego długość wynosi około 7 km. Jest to także część szlaku kajakowego na rzece Krutyni. Spływy kajakowe są tutaj bardzo popularne, ze względu na dogodne warunki naturalne. Sprzyjają one spływom, dzięki czemu przyciągają tu wielu turystów zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy jest ciepło i wycieczka kajakiem po malowniczym jeziorze i dość spokojnej, lecz krętej rzece Krutyni staje się wyjątkowo atrakcyjną alternatywą spędzenia wolnego czasu. To świetne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Warto zabrać ze sobą własny rower, alby móc podróżować po okolicy. Wyznaczone są tu specjalne trasy rowerowe, które pozwalają odwiedzić najpiękniejsze miejsca regionu. Przepiękne krajobrazy sprawiają, że wycieczka w żadnym momencie nie jest nudna.

Jezioro Gielądzkie w Sorkwitach łączy się z jeziorem Lampackim, które wśród miejscowych, popularnie nazywane jest także „Zabijak”. Także leży na szlaku kajakowym rzeki Krutyni, jak z resztą większość zalewów w tej okolicy. Wycieczki kajakowe są tutaj naprawdę bardzo popularne. Trasy są długie i ciekawe. Jezioro jest także długie i dość głębokie. Przy jego linii brzegowej znajduje się stanica PTTK. Baza noclegowa jest tu dość rozbudowana. Noclegi to przede wszystkim kwatery prywatne i kilka pensjonatów. Można tu komfortowo wypocząć oraz liczyć na przystępne ceny. Dostępne są także wypożyczalnie sprzętów wodnych, jak i rowerów, co sprawia, że pobyt w Sorkwitach staje się ciekawszy i jeszcze bardziej komfortowy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>